Tulokset

Tulokset estekilpailut 16.9.2017.

Kolmen ensimmäisen luokan arvostelumenetelmässä kaikki virhepisteettömät suoritukset ovat saman arvoisia.

  Luokka I A.0   vp aika
1 Kerttu Hirvonen Rolek 0 1,13
2 Ramses Kallioinen Venla 0 1,12
3 Emma Salonen Koral 0 1,59
4 Sisko Roos Oscar 0 2,32
5 Jemina Mustasilta Riko 0 2,18
6 Emilia Barinova Oliver 0 2,44
7 Hedvig Gryta Rolek 0 1,04
       
Luokka II A.0   vp aika
1 Adele Kyckling Venla 0 1,01
2 Julia Hartonen Rolek 0 0,55
3 Veera Mattila Koral 0 1,18
4 Ada Kykcling Oliver 0 1,14
5 Viola Tirkkonen Alvin 0 1,06
6 Siiri Seitsonen Riko 0 1,33
7 Salla Aalto Oscar 0 1,16
8 Noora Tuomola Koral 0 1,02
9 Vilma Vesterinen Oliver 0 1,19
10 Jenna Vesanen Rolek 0 1
   
Luokka III Arv. A.0.   vp aika
1 Venla Salonen Ruby 0 0,45
2 Anna Nikkanen Kerttu 0 0,43
3 Emmi Kuri Pähkel 2 0,44
4 Milja Koho Elmo 4 0,58
5 Noora Karjalainen Henri 4 1,07
LUOKKA IV 60 cm. Arv. AM5.2 vp aika
1 Kaisa Peippo Sepe 0 0,13
2 Helmi Tiilikka BB 0 0,14
2 Betty Niemi Välkky 0 0,14
2 Venla Kylmälä Ruby 0 0,14
5 Susanna Vilkka Ruby 0 0,16
6 Ulla Vilkka Kerttu 0 0,17
7 Alli Tukiainen Arla 0 0,17
8 Linda Lamminluoto Lissu 0 0,018
Luokka V 70 cm. Arv. AM5.2 vp aika
1 Linda Mankki Sepe 0 0,13
2 Linda Lamminluoto Elmo 0 0,15
2 Alina Virtanen Kapsu 0 0,15
4 Betty Niemi Välkky 4 0,15

 

TULOKSET 3.9.2017
KN-Special pisteet %
  Linda Mankki Matti 157,5 62,8
       
  LUOKKA I Perusmerkin kouluohjelma   pisteet %
1 Anna Nikkanen Kerttu 111,5 65,59
2 Milja Koho Ruby 108 63,53
3 Ronja Kallioinen Pähkel 106 62,35
4 Patricia Pihlajamaa Kerttu 105 61,76
5 Julia Hartonen Henri 102 60
    Sij. 2  
  LUOKKA II He C:1   pisteet %
1 Betty Niemi Kapsu 126,5 63,25
2 Venla Kylmälä Ruby 121,5 60,75
3 Alli Tukiainen Arla 119 59,5
4 Viivi Niinioja Ruby 118,5 59,25
5 Helmi Tiilikka Henri 118 59
6 Reea Viitamäki BB 118 59
7 Linda Lamminluoto Fanta 116,5 58,25
8 Venla Salonen Saara 115,5 57,75
9 Anna Nikkanen Kerttu 113 56,5
10 Noora Karjalainen BB 109,5 54,75
11 Wilma Rapo Elmo 108 54
12 Kaisa Peippo Saku hylätty radalta poistumisen vuoksi
   
    Sij 3  
1 LUOKKA III He B:0   pisteet %
2 Paula Hannola Birkens Limbo 161 64,4
3 Sofia Pulkka Virma 156 62,4
4 Jaana Happonen Ibbe 152 60,8
5 Alli Tukiainen Arla 148 59,2
    Sij 2  
LUOKKA IV He A:1   pisteet %
1 Linda Mankki Vi 174 66,92
2 Aija Seisalo Ode 133 51,35

Tulokset Heponiityn koulumestaruus 4.6.2017

Saman pistemäärän saaneiden sijoituksen määrää kouluohjelman arvostelun nk. alakerran pisteet. Eli ratsukon yhteistyöstä, teiden ratsastamisesta, istunnasta jne. annettavien pisteiden summa.

  Luokka I PätkäSpecial Klo 10 pisteet
1 Jemina Mustasilta Oscar 60
2 Emma Salonen Koral 60
3 Selina Norppa Oliver 57
4 Alina Norppa Hamu 57
5 Susanne Virkkunen Alvin 57
6 Ramses Kallioinen Rolek 52
7 Sanni Kaasinen Paxton 50
8 Sisko Roos Koral 50
 
  Luokka II PätkäSpecial   pisteet
1 Veera Mattila Koral 68
2 Hedvig Gryta Oliver 67
3 Emilia Sysimetsä Paxton 61
       
  Luokka III PätkäSpecial 2.0   pisteet
1 Ronja Kallioinen Alvin 75
2 Anna Nikkanen Lasse 75
3 Siiri Seitsonen Hamu 75
4 Noora Tuomola Koral 73
5 Wilma Rapo Rolek 72
6 Veera Salonen Koral 72
7 Julia Hartonen Oscar 71
8 Ada Kyckling Rolek 71
9 Vilma Salonen Oscar 71
10 Viola Tirkkonen Oliver 67
11 Adele Kyckling Oliver 66
12 Virve Niemelä Rolek 66

Poni-Cup 2017:

Pätkä-Cup:

1.Sisko Roos

2. Susanne Virkkunen

3. Selina Norppa

Hamu-cup: Veera Mattila

Lasse-Cup:

  1. Ronja Kallionen
  2. Veera Salonen
  3. Anna Nikkanen ja Wilma Rapo
  Luokka I C-merkin kouluohjelma   pisteet alak. %
1 Helmi Tiilikka Henri 123 49,5 68,33
2 Kaisa Peippo Ruby 121,5 48,5 67,5
3 Alina Virtanen Kerttu 117,5 46,5 65,28
4 Varpu Salminen Ibbe 115 46,5 63,89
5 Viivi Auvinen Lissu 115 45,5 63,89
6 Reea Viitamäki BB 110 44,5 61,11
7 Venla Salonen Henri 110 43,5 61,11
8 Alli Tukiainen Arla 105 43,5 58,33
9 Angelika Järvinen Välkky 103 43,5 57,22
10 Laura Salminen BB 101,5 42 56,39
11 Noora Karjalainen Henri 100 42 55,56
12 Venla Kylmälä Pähkel 95 42 52,78
  Luokka II B-merkin kouluohjelma   pisteet alak. %
1 Sofia Pulkka Heppu 163 58 70,87
2 Linda Lamminluoto Virma 161 57,5 70
3 Sanna Saarela Välkky 156,5 54 68,04
4 Betty Niemi Ibbe 147 52,5 63,91
5 Alli Tukiainen Arla 138 49,5 60
Juniorimestaruus:
1 Sofia Pulkka Heppu 163 58 70,87
4 Betty Niemi Ibbe 147 52,5 63,91
5 Alli Tukiainen Arla 138 49,5 60
  Luokka III A-merkin kouluohjelma   pisteet alak. %
1 Linda Lamminluoto Heppu 169,5 45 62,78
2 Jaana Happonen Ruby 176,5 46 65,37
3 Paula Hannola Birkens Limbo 167 44,5 61,85
4 Aija Seisalo Ode 160,5 43 59,44
Seniorimestaruus
1 Linda Lamminluoto Heppu 169,5 45 62,78
2 Jaana Happonen Ruby 176,5 46 65,37
3 Aija Seisalo Ode 160,5 43 59,44
     
  Luokka IV Rataharjoitus Klo 13   pisteet %
1 Linda Mankki Vi He B:0 164 65,6
2 Riitta Holopainen Ravannah Va B:2 200,5 62,66

Cup-Kerttu:

  1. Varpu Salminen
  2. Venla Kylmälä
  3. Laura Salminen

Cup-Heinrich:

  1. Sofia Pulkka
  2. Alina Virtanen
  3. Kaisa Peippo

Cup-Kapitano:

  1. Jaana Happonen
  2. Linda Lamminluoto
  3. Aija Seisalo

 

 

Tulokset estekisa 13.5.2017

  LUOKKA I ristikkoluokka poneille Arv. A.0  
1. Wilma Rapo Rolek 0 vp
1. Siiri Seitsonen Paxton 0 vp
1. Noora Tuomola Koral 0 vp
1. Vilma Salonen Oscar 0 vp
1. Veera Salonen Oliver 0 vp
1. Anna Nikkanen Rolek 0 vp
     
     
  LUOKKA II 50/60 cm Arv. AM5.2
1. Sofia Pulkka Sepe 0 vp 26,68 sek
2. Venla Kylmälä Ruby 0 vp 27,91 sek
3. Alina Virtanen Limbo 0 vp 32,00 sek
4. Linda Mankki Martta-Irmeli 4 vp 1,40 min
     
  LUOKKA III 60/70 cm Arv. AM5.2
1. Linda Lamminluoto Elmo 0 vp 27,12 sek
2. Alli Tukiainen Kapsu 0 vp 27,85 sek
ensimmäisestä vaiheesta
3. Linda Mankki Martta-Irmeli 4 vp 40,75 sek
4. Helmi Tiilikka Henri 4 vp 47,41 sek
  LUOKKA IV 70/80 cm Arv. AM5.2
1. Linda Lamminluoto Elmo 4 vp 0,39 sek

 

 

  LUOKKA I Humppa-Special 2.0   pisteet %
1. Wilma Rapo Rolek 106 70,67
2. Noora Tuomola Oliver 90 60
2. Veera Salonen Hamu 90 60
3. Ronja Kallioinen Koral 87 58
4. Anna Nikkanen Hamu 86 57,33
5. Vilma Salonen Oliver 85 56,67
6. Virve Niemelä Paxton 83 55,33
7. Julia Hartonen Rolek 78 52
8. Ada Kyckling Koral 75 50
8. Adele Kyckling Paxton 75 50
 
  LUOKKA II He C:1   pisteet %
1. Jonna Valjakka Rue Raspail 136 68
2. Alina Virtanen Ruby 131,5 65,75
3. Reea Viitamäki Ruby 129,5 64,75
4. Helmi Tiilikka Henri 124 62
5. Laura Salminen BB 123 61,5
6. Viivi Auvinen Kerttu 121 60,5
7. Angelika Järvinen Elmo 121 60,5
8. Venla Kylmälä Henri 120 60
9. Venla Salonen Välkky 118,5 59,25
10. Alli Tukiainen Arla 116 58
11. Anna Nikkanen Kerttu 100,5 50,25
11. Wilma Rapo Pähkel 100,5 50,25
LUOKKA III B-Merkin kouluohjelma 2010   pisteet %
1. Senni Husso Heppu 158 68,7
2. Jonna Valjakka Rue Raspail 150 65,22
3. Linda Lamminluoto Virma 147,5 64,13
4. Sofia Pulkka Ibbe 146 63,78
5. Betty Niemi Välkky 143,5 62,39
6. Betty Niemi Ode 144 79,57
     
  LUOKKA IV He A Kenttäkilpailuohjelma n:o 6   pisteet %
1. Jaana Happonen Ruby 149,5 62,29
2. Linda Lamminluoto Heppu 148 61,67
3. Jonna Ikonen Ibbe 145,5 60,63
4. Aija Seisalo Ode 144 60
  Tulokset 2.4.2017    
  Luokka II Taito-Pätkä   Pisteet
1. Kerttu Hirvonen Rolek 52,5
2. Jemina Mustasilta Riko 50
3. Ramses Kallionen Riko 47,5
4. Sisko Roos Oliver 45,5
5. Emma Salonen Oscar 45
6. Susanne Virkkunen Alvin 41,5
       
  Luokka III Taito-Hamu   Pisteet
1. Salla Aalto Oliver 51,5
2. Veera Mattila Koral 48,5
3. Hedvig Gryta Paxton 48
4. Emilia Sysimetsä Oliver 45,5
5. Emma Burakoff Riko 40
  Luokka IV Taito-Lasse   Pisteet
1. Julia Hartonen Rolek 52,5
1. Ronja Kallioinen Alvin 52,5
1. Adele Kyckling Koral 52,5
2. Wilma Rapo Rolek 51,5
2. Veera Salonen Paxton 51,5
2. Vilma Salonen Koral 51,5
2. Aliisa Vahtra Oscar 51,5
3. Virve Niemelä Paxton 51
3. Anna Nikkanen Rolek 51
4. Ada Kyckling Paxton 50,5
5. Noora Tuomola Oliver 46
Tulokset estekisa 1.4.2017
    Tulos toinen vaihe:  
LUOKKA I 50/60 cm   virhepisteet aika
1. Sofia Pulkka Sepe 0 0,34
2. Isabella Alhonen Henri 0 0,35
      Tulos ensimmäinen vaihe:  
3. Noora Karjalainen Ruby 4 0,58
  LUOKKA II 60/70 cm   Tulos toinen vaihe:  
      virhepisteet aika
1. Jaana Happonen Kapsu 0 0,25,38
2. Milja Tägtström Ruby 0 0,28,04
3. Kaisa Peippo Välkky 0 0,28,13
4. Ulla Vilkka Kerttu 0 0,29,91
5. Jonna Valjakka Rue Raspall 0 0,30,06
6. Susanna Vilkka Ruby 0 0,30,62
7. Betty Niemi Välkky 0 0,32,22
8. Linda Lamminluoto Elmo 0 0,36,09
9. Sara Vanhanen Monte Carlo 0 0,38,97
      Tulos ensimmäinen vaihe:  
10. Alli Tukiainen BB 0 0,37,69
11. Helmi Tiilikka Henri 4 0,59,97
12. Alina Virtanen Lissu Hyl.  
         
         
  Luokka III 70/80 cm   Tulos toinen vaihe:  
      virhepisteet aika
1. Jaana Happonen Kapsu 0 0,25,06
2. Alina Virtanen BB 0 0,29,69
  Betty Niemi Välkky 0 0,30,03
4. Jonna Valjakka Rue Raspall 4 0,30,04
      Tulos ensimmäinen vaihe:  
5. Sara Vanhanen Monte Carlo hyl.  
6. Linda Lamminluoto Elmo hyl.

 

TULOKSET  5.3.2017
Luokka IV A-merkin kouluohjelma 2010   PISTEET %
1. Linda Lamminluoto Heppu 169 62,59
2. Jaana Happonen Ibbe 164 60,74
3. Aija Seisalo Ruby 161 59,62
4. Seija Siitonen Saku 151 55,9
 
Luokka III Helppo B:0 2009 PISTEET %
1. Sofia Pulkka Heppu 168 67,2
2. Anni Hjerpe Aramis 144,5 57,8
3. Senni Husso Lissu 142,5 57
4. Betty Niemi Ode 140,5 56,2
Luokka II He C Harrasteluokan kouluohjelma 2016      
PISTEET %
1. Venla Kylmälä Henri 122 64,21
2. Sara Vanhanen Monte Carlo 120,5 63,42
3. Jonna Ikonen Sepe 119,5 64,89
4. Kaisa Peippo Elmo 119 62,63
5. Reea Viitamäki Ruby 118 62,11
6. Sara Vanhanen Land Lord 115 60,53
6. Alina Virtanen Saku 115 60,53
8. Alli Tukiainen Arla 113,5 59,74
8. Aada Harju Ruby 113,5 59,74
8. Heidi Toiminen Välkky 113,5 59,74
11. Angelika Järvinen Elmo 113 59,47
11. Varpu Salminen Ibbe 113 59,47
13. Venla Salonen Lissu 112,5 59,21
14. Laura Salminen Kerttu 110,5 58,15
15. Isabella Alhonen Klaas 109 57,37
15. Noora Karjalainen BB 109 57,36
15. Anna Pakarinen Välkky 109 57,36
18. Adeliina Koski Saku 107 56,57
19. Helmi Tiilikka Kerttu 104,5 55
20. Viivi Auvinen Ibbe 103 54,21
21. Jade Toivonen BB 101 53,16
22. Taika Raudaskoski Henri 98,5 51,84
23. Linda Lamminluoto Arla 96 50,53
24. Anna Nikkanen Pähkel 86,5 45,53
25. Milja Koho Pähkel 80 42,11
Luokka I rataharjoitus He A:0    
1. Kreetta Moisio Inez Afabie 151 60,4
Tulokset 27.11.2016
   
  LUOKKA I He B Aikuisratsastusmerkki 2010   %
1. Jaana Happonen Ruby 68,80%
2. Linda Lamminluoto Henri 62,20%
3. Sanna Saarela Välkky 59,60%
4. Seija Siitonen Saku 57,20%
 
  Luokka III He C:1   %
1. Reea Viitamäki Ruby 63,80%
2. Kaisa Peippo Elmo 63,30%
4. Milla Jääskeläinen Export 58,30%
5. Viivi Auvinen Kerttu 57,80%
6. Venla Salonen Lissu 57,30%
7. Helmi Tiilikka Henri 57,00%
8. Lotta Ruohonen BB 53,30%
  Luokka II He B K.N. Special   %
1. Laura Grönroos Devil’s Dance 64,60%
2. Betty Niemi Välkky 57,40%
3. Sofia Pulkka Kerttu 55,80%
4. Linda Lamminluoto Kapsu 55,40%
5. Alli Tukiainen Saku 39,60%
  Luokka IV rataharjoitus     %
1. Isabella Alhonen Klaas He C:2 63,90%
2. Alina Virtanen Elmo He C:2 62,50%
3. Milla Jääskeläinen Platino He D:3 61,84%
Tulokset junnukisat 5.11.2016  
  Luokka II He C:2 Pukuratsastus   taiteell.pisteet yhteensä sija
1. Linda Lamminluoto Heppu 152 254,5 1
2. Betty Niemi Välkky 150 261,5 2
3. Sara Kontinaho Lasse 148 251 3
4. Vilma Pulkkinen Kapsu 147 245,5 4
5. Venla Salonen Henri 146 244 5
6. Alli Tukiainen Saku 144 239,5 6
7. Laura Salminen Kerttu 147 238,5 7
8. Lotta Ruohonen BB 142,5 236 8
9. Reea Viitamäki Ruby 140 234,5 9
10. Kaisa Peippo Välkky 137 232,5 10
11. Helmi Tiilikka Kerttu 141 231,5 11
12. Maria Vikstedt Henri 140 230,5 12
Luokka III Pas de Deux Kür Luokka III Pas de Deux Kür
1. Betty Niemi Ibbe
  Linda Lamminluoto Virma 234 350,5
2. Ulla Vilkka BB
  Lisa Lång Heppu 231 336
3. Milja Tägtström Ruby
  Alina Virtanen Elmo 226 343
  Onnenratsastus    
1. Linda Lamminluoto Kapsu 18
2. Milja Tägtström BB 17
3. Betty Niemi Välkky 16
4. Lotta Ruohonen BB 16
5. Alli Tukiainen Ruby 16
6. Kaisa Peippo Välkky 14
7. Alina Virtanen Elmo 9
8. Ulla Vilkka Kerttu 8
9. Maria Vikstedt Pähkel 8
10. Helmi Tiilikka Henri 7
11. Vilma Pulkkinen Ruby 1
  Ponien pukuratsastus 5.11.16    
1. Venla Kylmälä Rolek 29,5
2. Ronja Kallioinen Lasse 29
3. Henriikka Rautanen Lasse 27
4. Vilma Salonen Oliver 26,5
4. Anna Nikkanen Anselmi 26,5
4. Noora Tuomola Koral 26,5
7. Susanne Virkkunen Oscar 25,5
8. Selina Norppa Riko 24
9. Alina Norppa Koral 23,5
10. Veera Salonen Paxton 22
11. Aliisa Vahtra Oliver 17
12. Kerttu Hirvonen Rolek 17
TULOKSET 8.10.
  LUOKKA I (tenavat, minit ja ykköset)   PISTEET
1. Veera Mattila Koral 98
2. Sisko Roos Paxton 84
3. Susanne Virkkunen Oliver 76
  LUOKKA II (kakkoset)
     
1. Sara Seifulla Oliver 106
2. Veera Salonen Koral 100
3. Melina Meronen Paxton 99
3. Venla Kylmälä Anselmi 99
3. Anna Nikkanen Paxton 99
4. Ada Kykcling Paxton 97
5. Wilma Rapo Rolek 94
5. Ronja Kallionen Lasse 94
6. Sara Tahvanainen Koral 93
7. Milja Koho Rolek 88
8. Viivi Murto Paxton 87
8. Siiri Seitsonen Anselmi 87
9. Noora Tuomola Rolek 84
9. Adele Kyckling Oliver 84
10. Vilma Salonen Rolek 77
  TULOKSET 17.9.16      
  Luokka I 50/60 cm virhepisteet aika  
1. Lotta Ruohonen – BB 0 30,72  
2. Linda Mankki – Sepe 0 32,93  
3. Linda Mankki – Arla 0 34,44  
4. Reea Viitamäki – Ruby 0 34,65  
5. Helmi Tiilikka – BB 0 36,07  
6. Alina Virtanen – Henri 0 36,09  
7. Patricia Pihlajamaa – Kerttu 4 50,75  
8. Viivi Auvinen – Kerttu hyl. Selästä suistumisen vuoksi    
         
  Luokka II 60/70 cm      
1. Betty Niemi – Välkky 0 28,68  
2. Kaisa Peippo – Välkky 0 28,85  
3. Milja Tägtström – BB 0 30,56  
4. Vilma Pulkkinen – Ruby 0 33,9  
5. Alli Tukiainen – Elmo 0 53,81  
6. Linda Lamminluoto – Henri 4 33,84  
         
  Luokka III 70/80 cm      
1. Linda Lamminluoto – Henri 8 40,47 II vaihe
2. Alina Virtanen – Elmo 8 39,38 I vaihe
Tulokset 11.9.16
Luokka I Rataharjoitus pisteet %
Sofia Kerstinen Hessel He D:3 107 56,31
Tarja Aromaa Zaffier He C:1 123,5 75
Seija Siitonen Saara KN-Special 156,5 62,6
Anu Huuhka Lissu He C:1 121 60,5
Luokka II He C, E.B. Special 2015   pisteet %  
Alina Virtanen Elmo 142 67,6
Viivi Auvinen Kerttu 136,5 65
Reea Viitamäki Ruby 135 64,2
Kaisa Peippo Lissu 133 63,3
Sara Kontinaho Henri 132,5 63
Milja Tägtström Ibbe 130,5 62,1
Venla Salonen Henri 130 61,9
Alli Tukiainen Saku 128 60,9
Helmi Tiilikka Kerttu 127,5 60,7
Linda Lamminluoto Arla 123,5 59,8
Lotta Ruohonen BB 122 58,09
Aada Harju Kerttu 123,5 58,8
Luokka III He B, B-Merkin kouluohjelma   pisteet %  
Linda Lamminluoto Elmo 151,5 65,8
Sanna Saarela Välkky 147,5 64,1
Seija Siitonen Saku 144 62,61
Betty Niemi Välkky 137,5 59,78
Linda Mankki Ransu 132 57,3
Luokka IV He A:1  
Jaana Happonen Ibbe 145,5 55,96
Aija Seisalo Ruby 142 54,61

 

Tulokset 22.5. Heponiityn koulumestaruus  
Luokka II He C:1 pisteet % ”Nousevat tähdet” – mestaruus
1 Julia Mertanen Liisa 127 63,5 1 Alli Tukiainen
2 Alli Tukiainen Elmo 125 62,5 2 Venla Salonen
3 Venla Salonen Henri 123 61,5 3 Kaisa Peippo
4 Linda Lamminluoto BB 121,5 60,75
5 Anu Huuhka Lissu 121 60,5
6 Kaisa Peippo Henri 122,5 56,25
7 Anni Alaspää Temen Teemu 104 52
   
Luokka III He B Aikuisratsastusmerkki 2010   Juniorimestaruus  
1 Linda Lamminluoto Elmo 160,5 64,2
2 Betty Niemi Välkky 158,5 60,2
3 Alina Virtanen Kerttu 142 56,8
4 Sanna Saarela Välkky 141,5 56,6
4 Kim Kannela Kerttu 141,5 56,6
6 Sofia Kerstinen Ibbe 139,5 55,8
Luokka IV He A:1 Seniorimestaruus  
1 Aija Seisalo Ruby 156,5 60,19
2 Eeva Saari Ibbe 154,4 59,38
3 Jaana Happonen Ruby 152,5 58,65
   
Luokka I Rataharjoitus Heponiityn Helmi- mestaruus
1 Linda Mankki Ransu 136,5 59,34
2 Kim Kannela Hyvura Bardsey Serena 138 55,2
3 Anni Alaspää Temen Teemu 82 54,67
Koulu-Pätkä   pisteet %
1 Veera Mattila Alvin 52,5 70  
2 Sonja Tägtström Koral 51 68
3 Selina Norppa Oliver 49 65,3
4 Jenni Tägtström Paxton 48,5 64,7
5 Susanne Virkkunen Riko 47 62,6
6 Miro Virkkunen Hamu 46,5 62
7 Alina Norppa Alvin poistui radalta
 
Koulu-Hamu   pisteet %
1 Julia Hartonen Paxton 51 68
2 Viivi Murto Koral 49,5 66
3 Adele Kyckling Rolek 48 64
4 Vilma Salonen Alvin 46,5 62
 
Koulu-Lasse   pisteet %
1 Venla Kylmälä Hamu 58 77,3
2 Milja Koho Anselmi 56,5 75,3
3 Veera Salonen Alvin 53,5 71,3
4 Ronja Kallioinen Koral 52 69,3
5 Ada Kyckling Riko 51 68
6 Siiri Seitsonen Riko 46,5 62
7 Aino Havukainen Hamu 46 61,3
8 Wilma Rapo Rolek 45,5 60,7
9 Henriikka Rautanen Anselmi 44,5 59,3
10 Anna Nikkanen Rolek 43,5 58
Cup-tulokset hevoset:
Duubel-cup
1 Venla Salonen 192,46
2 Kaisa Peippo 183,64
3 Alli Tukiainen 181,21
4 Vilma Pulkkinen 68,1
5 Helmi Tiilikka 59,2
6 Miika Kylmälä 55,26
   
  Heinrich-cup  
1 Linda Lamminluoto 195,26
2 Betty Niemi 181,8
3 Sofia Kerstinen 186,55
4 Alina Virtanen 184,77
5 Mira Pitkänen 51,2
  Kapitano-cup  
1 Jaana Happonen 190,01
2 Eeva Saari 189,97
3 Aija Seisalo 186,53
4 Seija Siitonen 132
5 Anu Huuhka 127,4
6 Sanna Saarela 124,55
7 Jonna Ikonen 60,19
Herkko-cup
1 Linda Mankki 194,95
2 Anni Alaspää 172,57
3 Nette Laaksonen 126,02
4 Kim Kannela 111,8
Cup-kolme parasta ponit:
Humppa-cup
1 Emma Salonen 144
2 Susanne Virkkunen 136
3 Alina Norppa 132
Pätkä-cup
1 Veera Mattila 142
2 Sonja Tägtström 136
3 Jenni Tägtström 140
Hamu-cup
1 Vilma Salonen 136
2 Viivi Murto 135
3 Adele Kyckling 132,7
Lasse-cup
1 Venla Kylmälä 149,3
2 Milja Koho 146,3
3 Ada Kyckling 144
  Tulokset 14.5.    
  LUOKKA I 50/60 cm    
1 Johanna Norppa Virma 0 vp 40,81 sek
2 Julia Mertanen Liisa hyl.
       
  LUOKKA II 60/70 cm    
1 Jaana Happonen Kapsu 0vp 25,44 sek
2 Linda Lamminluoto Elmo 0vp 30,12
3 Betty Niemi Välkky 0 vp 31,78 sek
4 Lisa Lång Henri 0 vp 56,43
5 Ulla Vilkka BB 4vp 45,66 sek
6 Juuli Jokinen Kerttu 4 vp 49,28 sek
7 Vilma Pulkkinen Ruby 4 vp 52,19
8 Alli Tukiainen Di hyl.
       
  LUOKKA III 70/80 cm    
1 Jaana Happonen Kapsu 0 vp 26,06 sek
2 Alina Virtanen BB 0 vp 26,72 sek
3 Linda Lamminluoto Elmo 0 vp 29,44 sek
4 Sofia Kerstinen Kerttu hyl.
Tulokset 24.4.
  Luokka III He B:3   pisteet %
1 Linda Mankki Ransu 150,5 68,41
2 Sanna Saarela Pähkel 149,5 67,95
3 Linda Lamminluoto Elmo 149 67,73
4 Betty Niemi Välkky 143 65
5 Sofia Kerstinen Kerttu 141,5 64,32
6 Alina Virtanen Dubbe 138 62,73
pisteet %
1 Eeva Saari Ibbe 201,5 69,48
2 Jaana Happonen Ibbe 200,5 69,14
3 Nette Laaksonen Carambella 192 66,21
4 Seija Siitonen Saku 191 65,87
5 Aija Seisalo Ruby 189,5 65,34
  Luokka II He C Aikuisohjelma   pisteet %
1 Vilma Pulkkinen Henri 143 68,1
2 Venla Salonen Henri 140 66,91
3 Alli Tukiainen Elmo 138 65,71
4 Linda Lamminluoto BB 133 63,33
5 Kaisa Peippo Lissu 130 61,91
6 Helmi Tiilikka Anton 125 59,52
7 Anni Alaspää Temen Teemu 117,5 55,95
Tulokset poniestekisat 17.4.
  Luokka I Este-Humppa   tulos
1 Emma Salonen Lasse 54
2 Susanne Virkkunen Paxton 52
3 Alina Norppa Humppa 51
4 Miro Virkkunen Oliver 50
       
  Luokka II Este-Pätkä    
1 Veera Mattila Alvin 54
2 Jenni Tägtström Paxton 52
3 Sonja Tägtström Oliver 50
4 Selina Norppa Koral 48,5
4 Ida Klemberg Koral 48,5
     
  Luokka III Este-Hamu    
1 Ronja Kallioinen Rolek 54,5
2 Anna Nikkanen Rolek 54
3 Aldele Kyckling Oscar 51,5
4 Vilma Salonen Koral 51
4 Viivi Murto Hamu 51
       
1 Luokka IV Este-Lasse    
2 Henriikka Rautanen Rolek 55,5
3 Ada Kyckling Koral 55
4 Venla Kylmälä Rolek 54,5
5 Wilma Rapo Hamu 53
6 Noora Tuomola Koral 51,5
7 Milja Koho Lasse 50
8 Siiri Seitsonen Riko 48,5
9 Veera Salonen Anselmi 45,5

Tulokset kilpailuharjoitus esteratsastuksessa 9.4.

Luokka I 50/60 cm  Arv. A.0.0.

  1. Lotta Ruohonen   Pähkel    0 vp   aika 62,19 sek
  2. Linda Mankki       Sepetius  hyl.
  3. Anni Alaspää        Temen Teemu   hyl.

Luokka II 60/70 cm Arv. AM5.2

  1. Sofia Kerstinen    BB    0 vp  34,03 sek.
  2. Anu Huuhka         Elmo  0 vp 34,28 sek.
  3. Alina Virtanen      Kerttu  0 vp  38,25 sek
  4. Jaana Happonen   Kapsu  4 vp  34,78 sek
  5. Anni Alaspää         Temen Teemu 4 vp 70,57 sek
  6. Kaisa Peippo          Henri                 4 vp 74,53 sek

Julia Mertanen  Di   hyl

Venla Salonen   Di  hyl

Alli Tukiainen Pähkel  hyl

Luokka III 70/80 cm Arv. AM5.2

  1. Jonna Ikonen    BB   0 vp 31,41 sek
  2. Jaana Happonen   Kapsu  0 vp 33,22 sek
  3. Betty Niemi    Välkky   0 vp 37,22 sek
  4. Mira Pitkänen   Henri  0 vp  37,28 sek
  5. Linda Lamminluoto Elmo  0 vp, 47 sek
  6. Linda Mankki  Ransu   4 vp  1,07,28

 

 

  Tulokset 20.3.        
  Rataharjoitus   pisteet %  
1 Sanna Jahnukainen Pilven Lahja 154,5 61,8  kn-spec
2 Linda Mankki Ranfrid 153 61,2  kn-spec
3 Linda Lamminluoto BB 130,5 52,2  kn-spec
4 Sofia Kerstinen Hessel 108,5 57,1  He D
5 Alina Virtanen Lissu 105 55,26  He D
6 Anni Alaspää Temen Teemu 108,5 57,1  He D
 7 Krista Moisio  Lady Jaqueline    67,41   Va B M.B. Spec
           
  Luokka III  
1 Linda Mankki Sepe 124,5 65,52
2 Miika Kylmälä Välkky 105 55,26  
           
  Luokka IV        
1 Kaisa Saariniemi St Serena 144,5 68,81 1.
2 Anu Huuhka Lissu 140,5 66,9 2.
3 Sofia Kerstinen Kerttu 139,5 66,43 3.
4 Kaisa Peippo Bessi 137,5 65,48 4.
5 Alina Virtanen Henri 137 65,24 5.
6 Venla Salonen Anton 134,5 64,05 6.
7 Anni Alaspää Temen Teemu 125 59,52 7.
8 Julia Mertanen Lissu 123 58,57 8.
           
  Luokka IV        
1 Kreetta Moisio Inez Afable 168,5 67,4 1.
2 Seija Siitonen Saku 165,5 66,2 2.
3 Aija Seisalo Elmo 152,5 61 3.
4 Betty Niemi Ibbe 141,5 56,6 4.
5 Linda Lamminluoto Bessi 134 53,6 5.
6 Alli Tukiainen Henri 132,5 53 6.
7 Mira Pitkänen BB 128 51,2 7.
           
  Luokka V        
1 Krista Moisio Lady Jaqueline 199 73,7 1.
2 Kreetta Moisio Inez Afable 176 65,37 2.
3 Jaana Happonen Elmo 168 62,22 3.
4 Minna Hakala Santiago EE 167,5 62,04 4.
5 Eeva Saari Ibbe 165 61,11 5.
6 Jonna Ikonen Välkky 162,5 60,19 6.
7 Nette Laaksonen Carambella 161,5 59,81 7.

 

Tulokset ponitaitokisat 13.3.

 

 

 

TULOKSET
  LUOKKA I Taito-Humppa   pisteet sija
1 Emma Salonen Hamu 36 1.
2 Susanne Virkkunen Oliver 30 2.
3 Alina Norppa Humppa 29 3.
4 Miro Virkkunen Oscar 29 3.
     
  LUOKKA II Taito-Pätkä  
1 Jenni Tägtström Koral 32 1.
2 Emilia Sysimetsä Oliver 30 2.
3 Veera Mattila Alvin 30 2.
4 Selina Norppa Koral 29 plus 4.
5 Sonja Tägtström Oscar 27 5.
     
  LUOKKA III Taito-Hamu  
1 Iiris Havukainen Alvin 34 1.
2 Roosa Purala Paxton 34 1.
3 Aliisa Vahtra Pätkä 32 plus 3.
4 Anna Nikkanen Paxton 31 4.
5 Sofia Sysimetsä Oscar 31 4.
6 Vilma Salonen Pätkä 30,5 6.
7 Viivi Murto Riko 30 7.
8 Julia Hartonen Koral 29 8.
9 Adele Kyckling Koral 28 9.
  LUOKKA IV Taito-Lasse  
1 Siiri Seitsonen Paxton 34 1.
2 Venla Kylmälä Hamu 32,5 2.
3 Wilma Rapo Hamu 32 3.
4 Ada Kyckling Oscar 32 3.
5 Milja Koho Riko 32 3.
Veera Salonen Anselmi 29 5.
 
Luokka V
1 Sara Riko 35,5 1.
2 Alli Anselmi 34 2.
3 Mira Lasse 30 3.

 

Hyvinkään Ratsastuskeskus Ky

Hyyppäräntie 127
05800 Hyvinkää

Puhelinpäivystys

arkisin klo 15 – 16.30
puh. 040 563 4163

hyvinkaanratsastuskeskus@gmail.com
hyvinkaanratsastuskeskus.fi

SRL ry

26b8267e30a16cdf2a39ac0e4c019f8c3ae72a22

SRL:n hyväksymä ja valvoma ratsastuskoulu, laatutallimerkintä myönnetty joulukuussa 2015.

Marikoo Kotisivuratkaisut